Windows 10 přicházejí - jak se připravit?

Microsoft oznámil, že Windows 10 bude od 29. července dostupný jako bezplatný upgrade. Od tohoto data budou moci uživatelé upgradovat svá kompatibilní zařízení s Windows 7 a Windows 8.1 na Windows 10 nebo si pořídit nové zařízení. Windows 10 pro ostatní zařízení (například telefony) bude k dispozici později v průběhu tohoto roku.

Nalaďte se na Windows 10


V současnosti je pomocí Windows Update distribuována aktualizace, která na hlavním panelu zobrazí malou ikonu Windows. Po kliknutí na tuto ikonu si mohou uživatelé rezervovat bezplatný upgrade na Windows 10 a zajistit tak, že bezplatný upgrade nepromeškají.
Detailní popis, jak získat Windows 10, najdete na webu http://www.windows.com/windows10upgrade.

Rezervujte si upgrade včas

Upgrade na Windows 10 je nutné zrealizovat do 1 roku od doby, kdy bude dostupný. Doporučujeme si upgrade zdarma rezervovat co nejdříve, abyste jej nepropásli. Nevíte-li si rady, můžete nás kontaktovat.Odpovědi na nejčastější otázky:

Co je aplikace „Získat Windows 10?“

Aplikace Získat Windows 10 vám zpřístupní podporu pro bezplatný upgrade na počítačích a tabletech s Windows 7 SP1 (Service Pack 1) a Windows 8.1 Update. Můžete tady spravovat svoji rezervaci, přečíst si informace o Windows 10 nebo použít Poradce pro upgrade a zjistit, jestli vaše zařízení umožní používat Windows 10. 


Je upgrade opravdu zadarmo?

Ano. Upgrade na Windows 10 je pro kvalifikovaná zařízení s Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update a Windows Phone 8.1 zadarmo. Na tenhle bezplatný upgrade budete mít nárok po dobu jednoho roku od uvedení Windows 10. Po dokončení upgradu můžete Windows 10 neomezeně používat po celou dobu životnosti zařízení.


Mám vhodný systém Windows pro upgrade, není ale vhodné jej před upgradem přeinstalovat?

Máte-li vhodný operační systém, ale cítíte, že by potřeboval před upgradem na Windows 10 tzv. "vyčistit" (systém neběhá jak má, je pomalý atd.) či rovnou provést čistou instalaci, můžete se na nás obrátit, vše zajistíme, včetně migrace uživatelských dat. Zároveň můžeme notebook vyčistit (včetně přepastování chladící pasty atd.) a zajistit tak jeho lepší chlazení. Můžeme také dodat novou licenci Windows, je-li to z jakéhokoliv důvodu potřeba.


zdroj obrázku: microsoft.com


Windows 10 – pusťte se do něčeho úžasného!

Windows 10 je nová generace operačního systému, která reaguje na současné potřeby uživatelů. Pokud uživatel preferuje ovládání myší, může Windows 10 ovládat stejně jako Windows 7 – k dispozici je klasická nabídka Start. Windows 10 je připraven pro používání na celé řadě zařízení – vestavěné jednoúčelové zařízení, telefon, tablet, počítač, Xbox nebo velká dotyková tabule ve škole. Díky univerzálním aplikacím mohou vývojáři snadno psát kód, který funguje všude, kde je Windows 10.

Nový webový prohlížeč Microsoft Edge umožňuje přidávat poznámky přímo do webových stránek a snadno je sdílet. Vylepšena je i distribuce aplikací, škola si může vytvořit vlastní obchod s aplikacemi, jejichž licence bude možné i hromadně objednávat a přerozdělovat.

  • Vždy aktuální
  • Snadná práce, rychlé ovládání – centrum akcí, kde na jedné obrazovce najdete všechna oznámení a základní nastavení, nabídka Start je zpátky a nabízí místo pro připnutí oblíbených aplikací
  • Mistr webu – možnost rovnou udělat poznámku klávesnicí nebo perem do webové stránky, vyhledávat a pracovat mnohem rychleji
  • Hraní pozvednuté na novou úroveň – s Xboxem ve Windows lze být ve spojení a hrát s přáteli kdekoli
  • Univerzální aplikace včetně Office – jednotné rozhraní pro mobilní telefony, tablety a PC, nová verze programů Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, nové aplikace pro fotografie, videa, hudbu, mapy, kontakty a zprávy, e-maily a kalendář

Více informací získáte na stránkách Microsoft:


Na MVA na Vás čekají dva nové kurzy:

Videa z konference Build o Windows 10

 

 

 

DellPoint doporučuje Windows.