Dell Latitude 9510 – nejmenší 15,6“ business notebook na světě s umělou inteligencí

Novinka pro rok 2020, to je řada Latitude 9000 a nový vlajkový model Latitude 9510 a 9510 2v1 s otočnou konstrukcí. Menší a tenčí než kdykoli předtím, s maximálním důrazem na detail a chytrá řešení přináší vynikající uživatelský zážitek. Výdrž na baterie je zcela neuvěřitelných až 30 hodin, nabízí také kvalitní a výkonné audio, podporu 5G sítí a inteligentní řešení zvyšující produktivitu.

 

latitude_9510

Latitude 9510 - samé vychytávky (nejen) pro skutečné profesionály!

Je tak malý, že i přes 15,6" displej jej schováte i do malé aktovky a váží jen 1,45 kg. Odpovídá totiž velikosti 14" notebooku. Kvalitní reproduktory se nacházejí po stranách klávesnice a mají v sobě chytře integrované 5G antény, které jsou jinak běžně ukryty v rámečku displeje - díky tomu je zachován displej typu InfinityEdge s minimálními okraji. Tyto skvělé parametry (velikost, hmotnost a výdrž) ocení zejména profesionálové, kteří hodně cestují, ale chtějí sebou mít notebook s velkým kvalitním displejem, vysokou výdrží baterie a i dobrým zvukem (nejen na videokonference, ale i na film na hotelu). Odpadá tak tahání externích bateriových bank a bluetooth reproduktorů. Novinkou je i podpora Intel Wi-Fi 6 (Gig+), ventilátory s lopatkami z uhlíkových vláken a zdvojené tepelné trubice pro tichý provoz a chladný povrch. Tělo notebooku je z frézovaného hliníku se zkosenými hranami - desing je opravdu velmi líbivý, povedený.

Dell Optimizer - umělá inteligence a efektivní chytrá řešení v praxi

Jedná se o první model notebooku s integrovanou technologií pro automatizovanou optimalizaci založenou na umělé inteligenci. Co to ale v reálu znamená? Kávu Vám sice notebook neuvaří, i když na ni zrovna máte chuť a ani nezalije květiny, ale i tak jeho chytré vychytávky oceníte. Nový softwarový nástroj Dell Optimizer pracuje na pozadí, sleduje práci uživatele a na základě pozorování pomáhá zkracovat zpoždění a prodlevy, zvyšuje výdrž baterie a zlepšuje audio funkce.

  • ExpressResponse - Na základě inteligentního monitorování chování uživatele s pomocí technologie Intel Adaptix zvyšuje výkon a rychle spouští i přepíná nejpoužívanější aplikace. 
  • ExpressCharge - Inteligentní optimalizace životnosti baterie na základě typických vzorců dobíjení a spotřeby. V případě snížení kapacity baterie mírně upraví nastavení (např. jas displeje) a omezí spotřebu. Baterii dokáže nabít na 80% její kapacity za jednu hodinu a díky funkci ExpressCharge Boost až na 35 % kapacity během 20 minut, pokud to situace vyžaduje.
  • ExpressSign-in - Díky inovativnímu proximity senzoru, který pozná vaší fyzickou přítomnost a rozpozná tvář, se lze rychle a bezpečně přihlásit. Využívá technologie Intel Context Sensing a Windows Hello.
  • Intelligent audio - Reproduktory mají vynikající podání zvuku a díky čtveřici mikrofonů nabízí potlačení okolního hluku i ozvěn pro nerušenou spolupráci na dálku (např. při videokonferencích).

latitude 9510

Specifikace - procesor, paměť, displej, klávesnice, porty...

Výbava i přes malé rozměry nabízí dostatečný výkon sbalený na cesty i do kanceláře.
K dispozici budou dvě varianty konstrukce, jedna standardní a druhá s otočným dotykovým displejem 2v1 a podporou aktivního dotykového pera.
Unvitř se tak nachází procesory poslední 10. generace Intel včetně Intel Core i7, paměti může být až 16GB LPDDR3 SDRAM a disková kapacita až 1TB SSD (samozřejmě rychlý PCIe). LTE/5G modem je také k dispozici.
Ve výbavě je kromě Bluetooth 5.0 i jeden USB 3.1 konektor a dva Thunderbolt 3 porty, HDMI 2.0 a čtečka karet ultraSD 4.0.
Baterie má výdrž jako žádný jiný 15-ti palcový notebook na trhu a to až 30 hodin. Chytrá řešení s umělou inteligencí a Dell Optimizer jsou popsána výše. 
Operační systém Windows 10 Pro je standardem a zakázkově by měl jít i v ČR objednat s Ubuntu
Záruka je typu Pro Support a to 3 roky v každé kvalitní konfiguraci (lze až na 5 let) formou Next Business Day onsite v ČR i po světě.

Dostupný má být od března 2020 celosvětově, v ČR možná o chvíli později.
 

Odkaz na video:

Zdroj: Dell.com