Next Business Day

Služba Next Business Day On-Site zaručuje Vaši bezstarostnost od data dodání. V případě, že na daném systému dojde k závadě, umožňuje služba Dell NBD odeslání servisního technika k zákazníkovi po dokončení procesů podpory v souladu s níže uvedenými standardy (včetně služby diagnostiky problému prostřednictvím webových stránek nebo telefonicky) a zajištění servisu včetně náhradních dílů a práce po celou dobu servisního období.

Parametry služby
Služba Dell Next Business Day On-Site zahrnuje následující standardní funkce podpory:

 1. 30-denní úvodní asistence
 2. Nepřetržitá (tj. 24/7) komplexní online podpora
 3. Telefonická technická podpora
 4. Servis u zákazníka do druhého pracovního dne (NBD On-Site)

1. 30-denní úvodní asistence
Pro usnadnění „seznámení" se službou Vám po dobu prvních 30 dnů po dodání nabízíme možnost
telefonické technické podpory a asistence při instalaci a konfiguraci pro:

 • (i) produkty vyrobené společností Dell,
 • (ii) externí periferie dodané společností Dell,
 • (iii) továrně instalované operační systémy,
 • (iv) továrně instalovaný software.

Po 30 dnech od data dodání se nadále nepodporují dotazy ohledně běžného používání softwaru a
dotazy typu „jak se dělá ...".


2. Nepřetržitá (tj. 24/7) komplexní online podpora
Dell Nabízí komplexní bezplatnou online asistenci na adrese http://support.euro.dell.com/, včetně
e-mailové podpory. Většinu otázek podpory lze vyřešit pomocí on-line nástrojů Dell pro diagnostiku
problémů a informačních zdrojů, ke kterým patří například:

 • Přístup k manuálům a technickým popisům, které mají k dispozici technici společnosti Dell, včetně nástrojů na diagnostiku problémů, informací o hledání závad a odpovědí na nejčastější dotazy (FAQ).
 • Informace o Vašem konkrétním systému, ke kterým získáte přístup po zadání service tagu (sériového čísla) systému.
 • Ovladače, utility a registrace k zasílání upozornění na aktualizace
 • Diskuse s dalšími zákazníky i profesionálními techniky společnosti Dell

3. Telefonická technická podpora
Máte-li problém se svým produktem značky Dell a nejste schopni jej vyřešit pomocí naší on-line podpory, je třeba kontaktovat linku Dell se žádostí o provedení diagnostiky problému. Tato služba telefonické podpory umožňuje společnosti Dell rychle a efektivně zjistit případné problémy systému a stanovit pro daného zákazníka nejvhodnější a nejrychlejší způsob jejich nápravy. Telefonická podpora a servis je k dispozici v běžné pracovní době od pondělí do pátku mimo víkendů a státních svátků. Hovory na linku telefonické technické podpory Dell jsou zpoplatněny podle běžné telefonní sazby.


4. Servis u zákazníka do druhého pracovního dne - NBD On-Site
Po dokončení procesu telefonického hledání závady umožňuje služba Dell NBD* odeslání certifikovaného technika Dell k zákazníkovi do druhého pracovního dne, a to pod podmínkou, že technik Dell přijme a zaznamená telefonické hlášení závady do 17:00 v pracovních dnech (pondělípátek)**, a pod podmínkou dostupnosti náhradních dílů.

*Dostupnost služby a předpokládaná doba odezvy se může lišit podle vzdálenosti a dostupnosti místa instalace produktu.
**V některých zemích se může tato doba lišit. K datu vydání tohoto materiálu vyžaduje poskytnutí služby Next Business Day On-Site v UK a Irsku zaznamenání servisního telefonátu do 16:30 hod., v Dánsku, Finsku, Norsku a Švédsku do 15:30 hodin místního času. Bližší informace Vám sdělí Vaše místní pobočka společnosti Dell. Informace o stavu servisního hovoru a předpokládané době příjezdu servisního technika (dopoledne/odpoledne) jsou k dispozici na adrese http://support.euro.dell.com/.


Služba NBD On-Site může být poskytována dvěma způsoby:

 • Náhradní díly, jejichž výměnu provádí servisní technik - technik společnosti Dell dorazí k zákazníkovi s náhradními díly do 17:00 hodin následujícího pracovního dne. Po příjezdu k zákazníkovi technik nainstaluje a otestuje příslušný náhradní díl a ověří dokončení opravy se zákazníkem.
 • Náhradní díly, jejichž výměnu může provést sám zákazník - součásti systému, jejichž výměnu může snadno provést sám zákazník, může Dell na základě svého uvážení odeslat přímo zákazníkovi výměnou za vadné součásti. Tyto položky stanoví servisní technik Dell v průběhu diagnostiky, nicméně obvykle k nim patří monitory, myši, desktopové klávesnice, baterie do notebooků, napájecí adaptéry apod. Náhradní díly mohou být opravené nebo repasované a jejich výběr je založen na parametrech, nikoli na značce a modelu

Zdroj: www1.euro.dell.com